@import url(http://www.iic-co.ir/scripts/cuteeditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);
شرکت مهندسین مشاور صنعتی ایران در جهت توسعه و تحقق اهداف و حضور بهتر در حوزه های کسب و کار اقدام به عقد تفاهم نامه هایی با شرکتهای به نام داخلی و خارجی نموده است، فهرست برخی از شرکتها به همراه زمینه های همکاری فی مابین در ادامه قرار داده شده است.
    ادامه

 

شرکت مهندسین مشاور صنعتی ایران با بیش از 40 سال تجربه در زمینه های مختلف صنعت این مرز و بوم‏ بالاخص صنایع ریخته گری‏، آهنگری، نورد، ماشین سازی و ساخت تجهیزات، حمل و نقل ریلی، خودروسازی، مجتمع های صنعتی، دانشگاهی و مسکونی، کلیه خدمات مهندسی عمومی و تکنولوژی مورد نیاز بیش از 430 پروژه را ارائه نموده است.
    ادامه

 


 
اهداف و ماموریت ها
@import url(http://www.iic-co.ir/scripts/cuteeditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);
 اهداف استراتژیک شرکت مهندسین مشاور صنعتی ایران به شرح ذیل می باشد :

1- مبدل شدن به یکی از ده شرکت برتر کشور در بازار خدمات مهندسی طی سال های برنامه در حوزه‌‌های:

صنایع نفت و گاز و پتروشیمی
صنایع نیروگاهی
صنایع فلزات اساسی
صنایع حمل و نقل ریلی

2- کسب امتیاز حاصل از ارزیابی بر اساس مدل تعالی سازمانی بیش از 450 و دستیابی به تندیس بلورین تعالی تا پایان برنامه

3- ارتقاء بهره وری نیروی انسانی شرکت
 
ماموریت ها:
 
1-ماموریت (Mission)

 ماموریت هر شرکت، فلسفه وجودی آن شرکت را به روشنی بیان می دارد. بر این اساس، شرکت مهندسین مشاور صنعتی ایران ماموریت خود را به شرح ذیل اعلام می دارد:

"ارائه خدمات مشاوره و مهندسی و مدیریت طرح های صنعتی  از  ایده تا بهره‌برداری"

شرکت مهندسین مشاور صنعتی ایران با برخورد حرفه‌ای مدیران، همکاران و سهامداران و بهره‌­گیری از آخرین دانش روز، کلیه خدمات مشاوره و مهندسی را در رابطه با ایجاد و راه‌اندازی طرح‌ها و مجتمع‌های صنعتی با کیفیت برتر ارایه نموده و می‌کوشد حداکثر رضایت مشتریان خود را تأمین نماید.

2-آرمان (Vision)

آرمان یک شرکت، راستای حرکت را با آینده نگری و توجه به تحولات آتی مشخص می کند، به عبارتی بیان کننده تصویر ذهنی است که مدیران از یک سازمان ایده آل برای خود دارند. در این راستا، شرکت مهندسین مشاور صنعتی ایران، آرمان یا چشم انداز  خود را به شرح ذیل اعلام می دارد:

" شرکت مهندسین مشاور صنعتی ایران چشم انداز خود را دستیابی به جایگاهی برتر  در میان شرکت های مهندس مشاور صنعتی کشور تبیین می نماید. این شرکت می کوشد با تکیه بر خلاقیت، نوآوری، کار تیمی و بهره برداری از حداکثر ظرفیت و توان خود؛ خدمات مهندسی، مشاوره، نظارت بر اجرا و ... را با مطلوب‌ترین کیفیت ارائه نماید. مهندسین مشاور صنعتی ایران با ایجاد محیطی پویا و یادگیرنده، رشد سودآوری خود در مسیر تعالی سازمان را با رشد و بالندگی کارکنان و تامین منافع مشتریان همراه می داند".

3-ارزش های محوری (Core Values)

ارزش های یک شرکت، منعکس کننده باورها و اولویت های شرکت از جنبه های اخلاق حرفه ای و کسب و کار است. شرکت مهندسین مشاور صنعتی ایران، ارزش های محوری خود را به شرح ذیل بیان می دارد :

پایبندی به اصول و معیارهای علمی و فنی و رعایت کلیه قوانین و آیین نامه ها در تمامی زمینه های خدمات

در نظر داشتن اصل "کیفیت" به عنوان رمز پایدار حیات

اجرای تعهدات شرکت با بهترین کیفیت، در زمان مقرر و هزینه مناسب

احترام به مشتریان و امانتداری در ایده ها و طرح های آنان

افزایش اثربخشی با بهره برداری از فناوری های روز، خلاقیت و نوآوری

رشد و بالندگی از طریق شایسته سالاری

بهبود کیفیت زندگی کاری کارکنان

حرکت در مسیر تعالی سازمانی از طریق شناسایی و پایش نتایج ملموس و مبتنی بر شواهد در تمامی ابعاد سازمان

پاسخگویی در قبال سهامداران با برقراری حاکمیت منطق اقتصادی بر تمامی تصمیم گیری های خرد و کلان

4-خط مشی نظام مدیریت یکپارچه

شرکت مهندسین مشاور صنعتی ایران،  به عنوان یک سازمان تخصصی و حرفه ای در امور مهندسی، در حوزه خدمات مشاوره، مطالعات فنی و اقتصادی، طراحی مهندسی، مدیریت اجرایی، ساخت و نصب ماشین آلات و نظارت بر اجرای پروژه ها مصمم است تا با مشارکت کارکنان، پایبندی به الزامات قانونی، مقررات ملی، آیین نامه ها و الزامات ایمنی و بهداشت و زیست محیطی و اتکا به بهبود مستمر فرآیندهای داخلی خود، سه عامل کیفیت، زمان و هزینه خدمات را به حدی از مطلوبیت برساند که نخستین انتخاب مشتریان باشد و به موازات آن، حفظ سرمایه‍های محیط زیست و ایجاد شرایطی ایمن و با حداقل عوامل آسیب رسان را به عنوان اولویت های خود در داخل شرکت و تمامی پروژه‍های در دست اجرا برگزیده است.

به همین منظور، این شرکت اقدام به استقرار سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)  بر مبنای استانداردهای مدیریت کیفیت  ISO 9001:2008، مدیریت زیست محیطی ISO 14001:2004 ، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001:2007  و الزامات نظام مدیریت HSE نموده است و از طریق پایبندی به الزامات قانونی، مقررات ملی، آیین نامه ها و الزامات ایمنی و بهداشت و زیست محیطی، اهداف کلان و اصول ذیل را در جهت رشد و توسعه خدمات، افزایش بهره وری و ارتقاء کیفی منابع و سرمایه های انسانی، حفظ محیط زیست و سلامت کارکنان سرلوحه فعالیتهای خود قرار می­دهد:

1.توجه به سلامت پرسنل به عنوان اصلی ترین و گرانبهاترین سرمایه های شرکت  در کلیه فعالیت های سازمان

2.برنامه ریزی در جهت تامین منافع کوتاه مدت و بلند مدت کارفرمایان

3.تقویت روحیه مسئولیت­پذیری، مشارکت، کار تیمی و نظم در کارکنان

4.ارتقای روزافزون سطح علمی و فنی کارکنان متناسب با دانش روز

5.افزایش اثر بخشی سیستم مدیریت کیفیت و بهبود مستمر فرآیندهای اجرایی شرکت

6.برقراری ارتباط مناسب با کارفرمایان در سه مقطع تعریف پروژه، ارائه خدمات و پس از اتمام تعهدات شرکت به منظور افزایش رضایت مشتریان

7.اجرای تعهدات شرکت با کیفیت برتر، در زمان تعیین شده و با هزینه مناسب

8.تقویت زیرساخت های شرکت و بهره مندی از فن آوریهای نوین

9.تسهیم عادلانه دستاوردهای ارتقای بهره­وری و کیفیت بین کارفرمایان، کارکنان، مدیران و سهامداران شرکت

10.گسترش افق­های جدید فعالیت با اتکا به فناوری اطلاعات

11.آگاهی دادن به کارکنان و مشتریان در خصوص مسائل زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی

12.ارتقاء سطح ایمنی ، بهداشت حرفه‌ای و ملاحظات زیست محیطی و همچنین به حداقل رساندن ریسکهای ایمنی و بهداشت شغلی و جنبه های زیست محیطی

13.استفاده بهینه از انرژی و منابع در اختیار

14.تقویت رابطه متقابل سودمند بر مبنای منافع مشترک بلندمدت با تامین کنندگان

مدیریت ارشد شرکت ضامن حسن اجرای نظام مدیریت یکپارچه شرکت بوده و با تأمین منابع، امکانات و واگذاری اختیار، مدیران و کارکنان شرکت را در اجرای صحیح و بهبود مستمر آن یاری می نماید. نماینده مدیریت مسئول نظارت بر اجرای صحیح این استانداردها در شرکت و بازنگری و ارزیابی دوره­ای آن خواهد بود.