فلزات اساسی

شرکت مهندسین مشاور صنعتی ایران طرح های مختلفی را در قالب مطالعات فنی- اقتصادی، مهندسی و طراحی (پایه و تفصیلی)، نظارت بر اجراء و مدیریت پروژه ارائه نموده است. از جمله مهمترین زمینه های فعالیت شرکت در حوزه فلزات اساسی، رشته های صنعتی زیر می باشند:

-ذوب، آهنگری و نورد

این رشته از مهم ترین رشته های صنعتی محسوب می شود و به عنوان یک رشته مادر، بسیاری از صنایع پایین دستی خود را تغذیه می کند. مشاور در این حوزه به صورت کاملاً تخصصی، خدمات خود را در سه موضوع ارائه می دهد و تجربیات متعددی را در زمینه طراحی کارخانجات ذوب فولاد، قطعات ریخته گری و آهنگری، کارخانجات لوله‌سازی و شرکت‌های تولید کننده شمش و گلوله‌های فولادی داشته است.

حوزه فعالیت صنایع ریخته‌گری شامل انواع روش های ریخته‌گری(ماسه، گریز از مرکز، تحت فشار، دقیق، نیمه مداوم و ……) پشتیبانی از کلیه خدمات مورد نیاز جهت تولید، نظیر انتخاب مواد اولیه، عملیات حرارتی، تمیز کاری و عملیات تکمیلی، مدل سازی و قالب گیری می باشد.

حوزه فعالیت صنایع آهنگری شامل انواع انواع روش‌های آهنگری(قالب باز و قالب بسته)، آهنگری سرد، قالب سازی، ابزار سازی، تولید قطعات در خطوط مداوم، عملیات حرارتی و استفاده از کوره های گرمایش می باشد.

حوزه فعالیت صنایع نورد شامل انواع واحدهای نورد گرم و سرد به منظور تولید محصولات تخت، مقاطع و مقاطع گرد اعم از فلزات آهنی و غیر آهنی و همچنین واحدهای اکستروژن و کشش برای تولید پروفیل های مختلف از فلزات غیر آهنی می باشد.

مهم ترین پروژه های اجرا شده در این حوزه عبارتند از:

·پروژه بازسازی ریخته گری شرکت نورد و تولید قطعات فولادی

·پروژه بازسازی ریخته گری و آهنگری ماشین سازی اراک

·پروژه انبار قراضه و انبار ماسه ریخته گری و تراکتورسازی تبریز

·پروژه توسعه شرکت مالیبل ایران

·پروژه فاز یک قالب های بزرگ صنعتی(سایپا)

·پروژه احداث کارخانه فولاد آلیاژی اصفهان

·پروژه بازسازی ریخته گری ماشین سازی تبریز

·پروژه بازسازی ریخته گری شرکت پروفیل نیمه سبک(سدید)

·طرح احداث واحد ذوب فولاد آلیاژی اسفراین به ظرفیت ۱۲۰۰۰۰ تن در سال

·تهیه طرح جمع آوری گرد وغبار و آلاینده ها از ریخته گری چدن شرکت ایران خودرو

·تهیه اسناد مناقصه و مناقصه گذاری طرح تکمیلی فولاد اسفراین

·و …

مهم ترین همکاران خارجی شرکت در این حوزه کسب و کار از کشورهای کانادا، انگلستان، لهستان و اطریش و … بوده اند.

مطالب مرتبط

فهرست